Mieszkanie dla studenta – jak wybrać najlepsze

Mieszkanie dla studenta - zobacz czy się opłaca
Czy warto wynajmować mieszkanie studentom?
14 listopada, 2017

Mieszkanie dla studenta – jak wybrać najlepsze

Jak wybrać mieszkanie doskonałe dla studenta. Mieszkanie na wynajem

Wakacje coraz bliżej.Już niedługo nadejdzie czas, w którym studenci będą coraz intensywniej szukać mieszkania, pokoju na wynajem. Oferta lokali do wynajęcia jest naprawdę wielka – zwłaszcza w okolicach uniwersytetu. Warto pamiętać o tym, że żacy mają inne wymagania mieszkaniowe niż na przykład czteroosobowa rodzina.

Lokalizacja

Mieszkanie na obrzeżach miasta może nie być najlepszym pomysłem dla studenta, szczególnie gdy będzie to źle połączona z resztą dzielnica miasta. dotarcie na wydział, do biblioteki będzie utrudnione. Oczywiście wynajęcie mieszkania w samym centrum wiąże się z znacznie wyższymi kosztami, warto poszukać mieszkania mając na uwadze położenie najbliższych węzłów przesiadkowych.

Rozkład pomieszczeń

Najczęściej jedno mieszkanie jest wynajmowane przez grupkę studentów. Lokale z aneksem kuchennym w tym przypadku nie są najlepszym rozwiązaniem. Oczywiście zupełnie inaczej funkcjonuje się w mieszkaniu, w którym salon z aneksem jest częścią dostępną dla wszystkich. Funkcjonalne jest także oddzielenie łazienki i toalety. W Polsce najczęściej wynajmowane są mieszkania składające się z dwóch lub trzech pokoi. Znacznie mniej oblegane ze względu na koszty są kawalerki.

W skład mieszkania wchodzą

Właściciele mieszkań bardzo dobrze orientują się w tym, że studenci będą poszukiwać wyposażonego mieszkania, w którym oprócz łóżka znajdzie się szafa czy stolik. Można także znaleźć mieszkania na wynajem z wyposażoną kuchnią i pralką. Sprzęty, które wchodzą w skład mieszkania, należy odnotować w umowie najmu.

Opłaty

Największa rolę odgrywa cena. Młodzi ludzie szukają najczęściej najatrakcyjniejszych cenowo ogłoszeń. Należy jednak sprawdzić, czy niewiele większe opłaty nie zagwarantują nam o wiele lepszych warunków mieszkaniowych.

Studiowanie to czas wejścia w dorosłe życie. Warto poświęcić czas i wyszukać takie mieszkanie, które zapewni nam odpowiednie warunki do funkcjonowania i nie zachwieje budżetem.

Komentarze są wyłączone.