Czy warto wynajmować mieszkanie studentom?

Wybieramy idealną działkę budowlaną
6 czerwca, 2017
Jak wybrać mieszkanie doskonałe dla studenta. Mieszkanie na wynajem
Mieszkanie dla studenta – jak wybrać najlepsze
14 czerwca, 2018
Mieszkanie dla studenta - zobacz czy się opłaca

Mieszkanie dla studenta - zobacz czy się opłaca

 

Kupno nowego mieszkania to poważny wydatek. Dla wielu osób jest to jedna z kluczowych inwestycji w życiu. Nadal jest to bardzo opłacalne działanie.
W ciągu ostatnich kilku lat wzrosła liczba wynajmowanych mieszkań. Zwłaszcza w ośrodkach akademickich bardzo często wynajmującymi są właśnie studenci. Młodzi studenci, jeszcze w trakcie zdobywania uniwersyteckiego wykształcenia bardzo często zmieniają mieszkanie. Wiąże się to ze zmianą lokatorów. Nawet jeśli decydują się na jedno mieszkanie na czas nauki, to i tak nie ma obawy,że się zasiedzą.

Na jakie mieszkanie decydują się młodzi ludzie

Wbrew pozorom, studencinie zdecydują się na każde mieszkanie. Największym powodzeniem cieszą się lokale 2 i 3 pokojowe. Dla młodych ma to istotne znaczenie, gdyż pozwala na wynajmowanie mieszkania przez większość ilość osób, a jednocześnie zachowanie intymności. Ogromnie ważna jest lokalizacja. Najlepiej, gdy będzie to najbliższa okolica instytutu. Jeżeli miałoby znajdować się ono dalej, koniecznie musi być niedaleko linii komunikacyjnej, a najlepiej punktu przesiadkowego. Mimo że, studenci bardzo często posiadają już uprawnienia kierowców, a nawet własne auta, nie zawsze korzystają z nich w drodze na uniwersytet. Mieszkanie, które chcemy wynająć musi być wyposażone w podstawowe meble i sprzęt gospodarstwa domowego. Obecnie coraz częściej konieczna jest już nie tylko pralka, lodówka i kuchenka, ale także zmywarka.

Zarządzanie

Kupno mieszkania pod wynajem dla żaków dla większości z nas łączy się z lękiem, że nowi lokatorzy nie będą wystarczająco dbać o porządek. Można się przed tym uchronić. Po pierwsze, należy porozmawiać z przyszłymi najemcami. Wielu właścicieli nieruchomości decyduje się na krótki dialog także z ich rodzicami. Ustalić należy sposób płacenia czynszu i innych opłat. Można co miesiąc przychodzić do mieszkania i przy okazji sprawdzać jego stan. Jednak, gdy nabierzemy zaufania, warto pomyśleć o przelewach. Dzięki temu wygospodarujemy trochę czasu, a i dla żaków będzie atrakcyjniejsze. Opiekę nad mieszkaniem można zlecić także firmie, która zatroszczy się o wszystkie sprawy związane z wynajmowaniem.

Czy to opłaca się finansowo?

Wynajem mieszkania w studenckim mieście to bardzo dobra inwestycja. Co roku przybywają potencjalni lokatorzy. Jeżeli nasze ceny nie będą wysokie, a przy okazji zatroszczymy się o standard, to na pewno nie stracimy. Oczywiście,pieniądze nie zwrócą się od razu, o czym też trzeba pamiętać. Na kupno nowego mieszkania decydują się też rodzice, których dzieci zaczynają studia, zwłaszcza jeśli jest mała różnica wieku pomiędzy rodzeństwem. Młodzi dobierają sobie za współlokatorów znajomych i to z ich opłat pokrywane są koszty związane z utrzymaniem, czy ewentualnym kredytem.

Zakup nowego mieszkania to spora inwestycja. Jest to jednak bardzo dobry sposób na ulokowanie pieniędzy.

 

 

Komentarze są wyłączone.