Agent nieruchomości – czy warto skorzystać z jego usług?

Home staging – skuteczna technika przygotowania domów do sprzedaży.
6 czerwca, 2017

Agent nieruchomości – czy warto skorzystać z jego usług?

Jako doświadczony inwestor powinieneś wiedzieć już, że sprzedaż nieruchomości to nie bułka z masłem. Jako inwestor liczysz na duży zysk, gdyż sprzedajesz inwestycje budowlane za kilkadziesiąt, a nawet za kilkaset tysięcy złotych. Obniżenie ceny ofertowej nie korzystnie wpływa na zyski ze sprzedaży. Z kolei oferowanie bardzo wysokiej ceny może znacznie wydłużyć okres sprzedaży nieruchomości. W sprzedaży nieruchomości ważny jest nie tylko zmysł handlowych, ale także smykałka do marketingu. Określenie ceny nieruchomości, opracowanie szczegółów oferty inwestycyjnej, odpowiednia organizacja prezentacji nieruchomości i negocjacje cenowe – w tych czynnościach musisz się czuć jak ryba w wodzie, jeśli chcesz zarabiać na swoich inwestycjach budowlanych. Jeśli nie posiadasz jeszcze bogatego doświadczenie w sprzedaży nieruchomości, lub jesteś początkującym inwestorem, albo nie chcesz tracić czasu na obsługę sprzedaży nieruchomości powinieneś skorzystać z usług agenta nieruchomości. Doświadczony agent nieruchomości pomoże Tobie w organizacji sprzedaży nieruchomości.

Dobry agent nieruchomości – jak go znaleźć?

Oto pytanie stawiane przez wielu inwestorów. Jak wśród tak wielu agentów nieruchomości znaleźć prawdziwy diament? Na pewno nie możesz rozpocząć poszukiwań agenta nieruchomości z nastawienie „pierwszy lepszy”. Pamiętaj, że na jednego dobrego agenta nieruchomości przypada 9 oszustów, którym raz udało się sprzedać mieszkanie, a uważają się za profesjonalistów. Dobry agent nieruchomości to osoba pewna swoich umiejętności, choć skromna. Dobry agent nieruchomości to doradca i osoba zarządzająca w jednym. Profesjonalny agent nieruchomości zajmuje się każdym elementem obsługi sprzedaży nieruchomości inwestycyjnej od początku do końca. No tak, ale wróćmy do sedna. Jak znaleźć odpowiedniego agenta nieruchomości? Możesz zacząć od sprawdzania informacji w internecie. Na stronach branżowych znajdziesz opinie o agentach nieruchomości, które mogą być pierwszą wskazówką. Następnie popytaj znajomych. Być może ktoś z Twoich bliskich korzystał już z usług agenta nieruchomości i może go zarekomendować.

Następną fazą poszukiwania profesjonalnego agenta nieruchomości jest rozmowa kwalifikacyjna. Tak, rozmowa kwalifikacyjna. W końcu współpraca z agentem nieruchomości jest formą zatrudnienia specjalisty. Dlatego nie obawiaj się zadawania szczegółowych pytań. Podczas rozmowy będziesz mógł w łatwy sposób zweryfikować nie tylko umiejętności i doświadczenie agenta, ale także jego wiarygodność. W trakcie rozmowy sprawdzisz także, czy dany kandydat odpowiada Tobie charakterem i czy potraficie się dogadać. To bardzo ważny aspekt współpracy. O co możesz zapytać kandydata na agenta nieruchomości? Na przykład o ilość sprzedanych do tej pory nieruchomości, jak i o stosowane przez niego metody wyceniania nieruchomości, a także o umiejętności analizy cenowej nieruchomości. Jeżeli po takiej rozmowie zaufasz danemu kandydatowi, swoje poszukiwania możesz uznać za zakończone.

Co agent nieruchomości może dla Ciebie zrobić?

Profesjonalny agent nieruchomości dba o każdy aspekt obsługi sprzedaży nieruchomości inwestycyjnej. Potrafi on określić cenę ofertową, zorganizować prezentację nieruchomości i przeprowadzić  negocjacje z potencjalnymi klientami. Przygotowanie ofert mieszkania na sprzedaż to jeszcze nie wszystko. Dziś profesjonalny agent nieruchomości zajmie się także home staging, czyli techniką przygotowania nieruchomości do sprzedaży. Dlaczego jest to aż tak ważne? Badania wskazują, że mieszkania w których zostały zastosowane zabiegi home staging sprzedają się szybciej i w lepszej cenie. Wróćmy jednak do roli agenta nieruchomości. Dobry agent nieruchomości pomoże  Tobie w następujących czynnościach:

– sprecyzowanie ceny ofertowej – agent nieruchomości przy ustalaniu ceny nieruchomości kieruje się nie tylko standardem, ale także przeprowadzoną wcześniej analizą rynkową. Dobry agent nieruchomości oszacuje optymalną cenę – nie za niską (aby nie zmniejszyć Twoich zysków), ani nie za wysoką (aby oferta wydawała się atrakcyjna).

– przygotowanie nieruchomości do sprzedaży – marketing i jeszcze raz marketing. Dobry agent nieruchomości opracuje i przeprowadzi skuteczną kampanię reklamową Twojej inwestycji. Marketing obejmuje także wspomniany wcześniej home staging, czyli technikę aranżacji nieruchomości do sprzedaży. Z pomocą profesjonalnego agenta nieruchomości prezentowana w różnych mediach oferta, będzie się z całą pewnością wyróżniać.

– obsługa sprzedaży nieruchomości – zakres obsługi sprzedaży nieruchomości obejmuje przede wszystkim organizację spotkań z klientami. Twój agent przygotuje raporty z prezentacji nieruchomości uwzględniające między innymi uwagi klientów, jak i własne spostrzeżenia. Dzięki temu będziesz wiedział na co Klienci zwracają uwagę, co im się podoba, a co nie. Ewaluacja nieruchomości jest niezwykle ważnym elementem sprzedaży.

– negocjacje cenowe – negocjowanie ceny to standard rynkowy. Każdy Klient chce zapłacić jak najmniej, a Ty jako inwestor musisz być na to przygotowany. Jednak sprzedaż nieruchomości w zaniżonej cenie nie wchodzi w grę. Celem Twojej działalności jest zysk i Twój agent nieruchomości doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Dlaczego jego obecność podczas negocjacji cenowych jest istotna. Agent nieruchomości jako osoba nie związana emocjonalnie z danym obiektem na sprzedaż, obiektywnie oceni możliwości cenowe. Dobry agent nieruchomości wie, że za niska cena to strata części zysku, a za wysoka cena to możliwość utraty kilku Klientów. Dobry agent nieruchomości podczas negocjacji zadba o optymalizację zysku po Twojej stronie i o najlepsze rozwiązanie finansowe po stronie nabywcy.

Możesz już z całą pewnością stwierdzić, że dobry agent nieruchomości to prawa ręka inwestora. Jeśli jesteś zainteresowany współpracą z inwestorem koniecznie spotkaj się z naszymi specjalistami.

Komentarze są wyłączone.